Do pobrania info – pielgrzymka 2018, dla stow.[24098

INFORMACJE DOTYCZĄCE 1-dniowej PIELGRZYMKI CYKLISTÓW NA JASNĄ GÓRĘ W 2018 r.  

  • Organizatorzy: Warszawskie Towarzystwo Cyklistów z/s ul. J. Waldorffa 34 w Warszawie (kod: 01-148) wspólnie z Bazyliką Św. Krzyża w Warszawie.

 

  • Termin: 9 września 2018 r.

 

  • Tegoroczna, 1-dniowa Rowerowa Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę ma wymiar religijno-patriotyczny i jest związana z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jej celem jest m.in. podkreślenie roli jaka odegrali cykliści w krzewieniu postaw patriotycznych wśród Polaków w okresie zaborów w latach 1886-1918.

 

  • Pielgrzymka ma charakter gwiaździsty, jej uczestnicy – kolarze i rowerzyści oraz sympatycy sportów i turystyki rowerowej z całej Polski spotkają się 9 września (niedziela) o godz. 15,00 na błoniach Jasnej Góry, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta w intencji wszystkich cyklistów.

 

  • Zainteresowani, czujący się na siłach mogą też przyjechać na wzgórze przy Sanktuarium św. Ojca Pio przy ul. Ośmiu Błogosławieństw na Górce Przeprośnej w Siedlcu na terenie gm. Mstów, ok. 15 km od Częstochowy, skąd o  13,00  nastąpi wspólny uroczysty przejazd rowerami na Jasną Górę (pilotowany przez policję). Pół godziny wcześniej, a więc o godz. 12.30 przed sanktuarium pielgrzymom – cyklistom udzielone zostanie błogosławieństwo.

 

  • Uczestnicy pielgrzymki docierają na Jasną Górę we własnym zakresie i według własnego programu i przebiegu trasy (organizator nie zapewnia noclegów, wyżywienia, opieki medycznej, ubezpieczenia, itp.).

8)  Organizator pielgrzymki nie pobiera żadnych opłat związanych z jej organizacją, mile   widziane jednak będzie potwierdzenie uczestnictwa przez zainteresowanych, zarówno grupy, jak i osoby fizyczne na  e-mail: pielgrzymka2018@wtc.waw.pl. Reprezentujący grupy proszeni są o podanie nazwy organizacji (stowarzyszenia, klubu sportowego, itp.) oraz  liczby uczestników, zgłoszenie indywidualne powinno zawierać imię i nazwisko, miejscowość oraz podpisane oświadczenie: ,,Zgodnie z aktualnie obowiązującym  Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO – ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych ze zorganizowaniem przez Warszawskie Towarzystwo Cyklistów 1-dniowej Rowerowej  Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w dn. 9 września 2018 r.’’  

  • Wszystkie organizacje cyklistów i kolarskie oraz media, do których dotrze ta informacja gorąco prosimy o jej rozpropagowanie. Szczególnie zwracamy się do księży proboszczów o poinformowanie o organizowanej  pielgrzymce w ogłoszeniach parafialnych.

 

  • Uczestnicy pielgrzymki będą mieli szansę otrzymać lub zakupić różne gadżety, które organizatorzy przygotowali z okazji pielgrzymki, np. medale, proporczyki, itp.

 

  • Zachęcamy do odwiedzania naszej strony na portalu społecznościowym fecebook,  gdzie będą zamieszczane aktualne informacje dotyczące pielgrzymki.

 

  • Informacje o pielgrzymce pod nr tel. 504-291-070.

Spotkajmy się przed obliczem Najjaśniejszej, by w ten sposób rozpocząć cykl dorocznych pielgrzymek na Jasną Górę, by podziękować za bezpieczną jazdę w tym sezonie i prosić o błogosławieństwo na nowy sezon. Swoim uczestnictwem w pielgrzymce wpiszmy się  w świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski,  okres szczególnej odwagi i prawdy o naszej historii. Wyraźmy tym swoją  postawę w służbie i miłości Ojczyzny. Zjednoczmy się w działaniach o dobro duchowe i doczesne Polaków.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com